środa, 4 maja 2016

DNIA 06.05. (PIĄTEK) NA SMOKOLOGI ( GODZ. 17:00) ODBĘDZIE SIĘ KARTKÓWKA Z RAS SMOKÓW CZYSTEJ KRWI

                                                                         Lekcja 6
Temat: Ogniomiot Kataloński , Rogogon Węgierski , Spiżobrzuch Ukraiński .

OGNIOMIOT KATALOŃSKI
 Rasa smoka z Katalonii, która leży w Hiszpanii.
O smoku można dowiedzieć się tylko na stronie notatek dotyczących książki Hodowanie smoków dla przyjemności i dla zysku, które są dostępne na oficjalnej stronie J.K. Rowling.





















ROGOGON WĘGIERSKI
 Uważany za jednego z najbardziej agresywnych smoków. Odznacza się wielką siłą, a także zwinnością. 
Oczy: żółte
Łuski: bordowe (w filmie piaskowe)
Ogon: kolczasty (głównie na końcu)
Jajo: granitowoszare; o bardzo grubej skorupie
Inne cechy rasy: posiada rogi w kolorze mosiądzu; potrafi ziać ogniem na odległość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu stóp; młode rozbijają skorupkę jaja przy pomocy kolców na ogonie.
Odżywia się kozami, owcami oraz ludźmi. Bardzo niebezpieczny





SPIŻOBRZUCH  UKRAIŃSKI
 Największa ze wszystkich smoczych ras. Stosunkowo rzadkie na wolności, Spiżobrzuchy są wykorzystywane przez gobliny do pilnowania ważnych skarbców w podziemiach londyńskiego Banku Gringotta.
Wielki, pękaty smok osiągający nawet do 30 metrów długości oraz ponad 6 ton wagi. Przednie kończyny mają postać wielkich, błoniastych skrzydeł. Szyja jest dość długa i smukła, zaś wąski i wydłużony pysk zakończony jest długimi i cienkimi rogowymi wyrostkami wyrastającymi zza głowy. Paszcza wypełniona jest ostrymi zębami, zaś pysk kończy się niewielkim dziobem.
Smoki te pomimo dużej masy są znakomitymi lotnikami. Ciało Spiżobrzucha pokryte jest metalicznie szarą łuską, oczy mają czerwoną barwę. Osobniki trzymane w podziemiach banku Gringotta są blado-szare lub nawet albinotycznie białe, ponieważ przez całe życie nie mają kontaktu ze światłem słonecznym. Gatunek ten pochodzi z terenów Ukrainy. Spiżobrzuchy są pod stałą obserwacją ukraińskich czarodziejów, po incydencie, do którego doszło w 1799 roku. Jeden ze smoków porwał wtedy z Morza Czarnego.  Należy do najniebezpieczniejszych gatunków smoka, ustępuje jednie odrobinę mniejszemu, lecz bardziej agresywnemu Rogogonowi Węgierskiemu. Jak wszystkie smoki, potrafi ziać ogniem. Jego pożywienie stanowią wszelkie duże zwierzęta, głównie lądowe ssaki takie jak kozy, owce czy bydło.
 830px-Gringotts dragon.jpg