Temat: Opalooki Antypodzki , Żmijoząb Peruwiańśki , Długoróg Rumuński .
Opalooki Antypodzki
Pochodzi z Nowej Zelandii, ale kiedy na jego terytorium zaczyna brakować jedzenia, zdarzają się migracje do Australii. Opalooki woli zamieszkiwać doliny niż góry, co jest nietypowe dla smoków. Jego wielkość waha się między dwoma a trzema tonami. Jego wygląd robi duże wrażenie: ma perłowe łuski i lśniące, wielobarwne, bezźrenicowe oczy, od których wywodzi się nazwa rasy. Opalooki zieje jaskrawoczerwonym ogniem.
Smok ten nie jest zbyt agresywny i zabija tylko, wtedy, gdy jest głodny. Jego ulubionym pokarmem są owce, ale znane są przypadki polowania na większe ofiary. Seria ataków na kangury pod koniec lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku była dziełem samca smoka Opalookiego, który został przegnany ze swojego terytorium przez dominującą samicę.
Jaja Opalookiego są bladoszarego koloru. Nieświadomi mugole mylą je czasem ze skamielinami.

ŻMIJOZĄB PERUWIAŃSKI
Jego ciało osiąga 5 metrów długości i pokryte jest gładką łuską koloru miedzi. Przez środek jego grzbietu przebiega czarny pas. Ma krótkie nogi, małe rogi na głowie i bardzo jadowite kły. Żmijoząb Peruwiański lata najszybciej, ze wszystkich smoczych ras. Głównym składnikiem jego diety były krowy i kozy, ale gusta te uległy zmianie, pod koniec XIX wieku. Żmijozęby rozsmakowały się wtedy w ludzkim mięsie. Zmusiło to Międzynarodową Konfederację Czarodziejów do wysłania łowców, którzy przetrzebili zbyt szybko rozmnażającą się populację Żmijozęba.
Smokolog Harvey Ridgebit był pierwszym czarodziejem, który złapał żmijozęba peruwiańskiego.
Smocza ospa była chorobą, która rozpowszechnili czarodzieje pracujący przy żmijozębach.

DŁUGORÓG RUMUŃSKI
Zamieszkuje ona Rumunię,
która jest obecnie największym rezerwatem smoków na świecie.
Łuski: ciemnozielone
Rogi: błyszczące, złote. (na swoje robi długoróg nabija zdobycz i piecze ją ognistym oddechem)
Róg długoroga jest składnikiem wielu eliksirów.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz