Temat : Kolczasty Norweski , Zielony Pospolity Walijski , Długopysk Portugalski , Ogniomiot Chiński.
KOLCZASTY NORWESKI
Wyglądem przypomina rogogona węgierskiego.
Jajo: czarne Inne cechy rasy: wydatne kolce umiejscowione wzdłuż grzbietu; młode smoki umiejętność ziania ogniem opanowują szybciej od innych ras. Ukąszenie tego smoka jest jadowite.
Wyjątkowo agresywny w stosunku do przedstawicieli własnego gatunku.

ZIELONY POSPOLITY WALIJSKI
Występujący w południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii. Jedna z najpospolitszych i najlepiej zbadanych smoczych ras. Zielony smok walijski ma wygląd stosunkowo dużego jaszczura pokrytego dość gładką, jednolitą łuską. Jego charakterystyczną cechą jest intensywny, zielony kolor ciała. Jest jednym z największych magicznych stworzeń Wielkiej Brytanii, ustępuje jednak wielkością smokom zamieszkującym północno-wschodnią część Europy. Posiada błoniaste skrzydła oraz cztery kroczne kończyny, z czego przednie są zbliżonej długości do tylnych. Z tyłu krótkiej głowy wyrastają mu dwa niewielkie rogi. Jego jaja są ziemisto-brązowe w zielone cętki. Obecność Zielonego Pospolitego Smoka Walijskiego można rozpoznać już z dużej odległości, po jego niezwykle melodyjnym ryku. Z reguły nie atakuje ludzi ani nie wchodzi w szkodę mugolom, jednak rozdrażniony lub wygłodniały może zabić człowieka lub atakować bydło. Jest zwierzęciem wybitnie mięsożernym, głównym elementem jego diety są owce oraz inne ssaki lądowe. Jest najliczniejszym gatunkiem smoka. Zamieszkuje całą Walię, głównie wysokie partie gór, gdzie są tam specjalnie dla nich założone rezerwaty.

DŁUGOPYSK PORTUGALSKI
rasa smoka zamieszkująca głównie północne części Portugalii, niedaleko Gerês. Ma jasnozielone łuski i czarne oczy. Istnienie smoka zostało potwierdzone na oficjalnej stronie J.K. Rowling w komentarzu do książki Hodowanie smoków dla przyjemności i dla zysku.
OGNIOMIOT CHIŃSKI
Jest dość dużym smokiem, waży od dwóch do czterech ton. Samica jest większa od samca. Pokryty jest gładką szkarłatną łuską, zza głowy wyrastają mu cienkie złote kolce. Posiada charakterystyczną budowę ciała − wygląda jak wąż ze skrzydłami oraz silnymi tylnymi kończynami. Duży pysk umieszczony na długiej szyi wyposażony jest w ostre zęby. Chiński Ogniomiot posiada sześć palców w przednich kończynach. Trzy z nich mają ostre szpony i mogą służyć jako broń, a trzy pozostałe stanowią rusztowanie dla błoniastych skrzydeł.
Jaja Ogniomiota są purpurowe w złote cętki; skorupka jest wartościowym składnikiem wykorzystywanym w chińskiej magii. Jaja w proszku chińskiego ogniomiota mają zastosowanie w eliksirotwórstwie − odkrył to w XV wieku Quong Po. W chwilach zdenerwowania z nozdrzy bucha mu ogień w kształcie grzyba. Właśnie od tego pochodzi jego nazwa.
Smoki te pożywiają się niemalże wszystkimi ssakami mniejszymi od siebie, jednak ich głównymi ofiarami są świnie i ludzie. Stosunkowo agresywny, ale zarazem bardziej tolerancyjny niż inne rasy. Zdarza mu się dzielić terytorium z innymi osobnikami.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz